■ Podsumowanie edycji 2018

W dniach 1-4 października 2018 odbyły się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Gastronomii i Wyposażenia Holteli POLAGRA GASTRO/INVEST HOTEL.

Pierwszy dzień targowy charakteryzowała spokojna atmosfera sprzyjająca rozmowom biznesowym i zapoznaniu się z ofertą wyposażenia wystawców. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się w szczególności rozwiązania prezentowana w Galerii Innowacji. Warto również podkreślić, że pierwszego dnia targów miała miejsce światowa premiera nowoczesnego urządzenia marki Winterhalter, które przez kolejne trzy dni można było zobaczyć i poznać jego zalety stoisku firmy. Restauratorzy i wszyscy miłośnicy wina mogli z kolei wziąć udział w spotkaniu z Maciejem Katarzyńskim, jedynym certyfikowanym w Polsce veneciadroem i sommelierem.

galeria_foto.png

Kolejne dwa dni zapamiętamy z niezwykłej dynamiki dzięki licznym zwiedzającym, którzy przyjechali, by zapoznać się najnowszymi rozwiązaniami dla lokali gastronomicznych i obiektów noclegowych, a także wydarzeniom, które towarzyszyły ekspozycji.

Sercem targów byłą oczywiście strefa kulinarna, gdzie odbywał się18. finał Kulinarnego Pucharu Polski. Wyniki konkursu ogłoszono 3 października podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na najwyższym podium, po raz drugi, stanął Bartosz Peter, któremu w drodze do zwycięstwa towarzyszył Dawid Wojciechowski. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski – II miejsce oraz Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro – III miejsce.

fotobueno_kpp_2018_laureaci-13-002.jpg

Zainteresowaniem gości targowych cieszyły się również spotkania na temat budowania marki w gastronomii, tej własnej, jak i restauracji. Ekspertki z Agencji Marketingowej MOMA zdradziły zaprezentowały pakiet wskazówek, które pozwolą szefom kuchni i restauratorom zrozumieć zasady tworzenia silnych brandów i ich skutecznego wykorzystywania.

Tegoroczną edycję targów odwiedzili również Mistrzowie Smaku niemalże z całej Polski, wyłonienie w plebiscycie organizowanym przez wydawcę dzienników Polska Press. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce na scenie targowej trzeciego i czwartego dnia targów.

Ostatni dzień targowy zakończony został mocnym akcentem hotelarskim. Na Międzynarodowe Targi Poznańskie przyjechało ponad 1000 hotelarzy, aby wziąć udział w piątej edycji <HMC> Hotel Marketing Conference. Tego dnia poznaliśmy także mistrzów carvingu w ramach konkursu organizowanego przez Carving-Gniech.

Na kolejną edycję targów zapraszamy w 2019 roku, w dniach 30 września – 3 października.

[ Wstecz ]
Partnerzy Medialni
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact