Patronat HonorowyWspółpraca Branżowa

Kulinarne rewolucje w KPP

Trwają eliminacje do najbardziej znaczącego w środowisku gastronomii konkursu. Jakie zmiany formuły planują organizatorzy?

Historia Kulinarnego Pucharu Polski sięga 2000 roku. Od tego czasu formuła konkursy podlega modyfikacjom, które są zgodne ze zmianami w gastronomii oraz mają na celu stworzyć dla uczestników wysoki, w pełni transparentne standardy rywalizacji. I tak w 2014 roku rozszerzono pole rywalizacji o dodatkową konkurencję - deser. Istotna zmiana formuły nastąpiła w roku 2017, kiedy wprowadzono dwudniowy finał, w ramach którego wszyscy zawodnicy uczestnicy przygotowywali zarówno przystawkę i deser, jak i danie główne. Tytuł „Najlepszego z najlepszych” został przyznany na podstawie punktacji za wszystkie trzy dania.

A jakie zmiany planowane są w tym roku? Przede wszystkim, zgodnie z decyzją Rady Programowej, zwiększy się liczba jurorów oceniających kucharzy. Co ważniejsze, zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego dnia finału umiejętności uczestników będą weryfikowane przez Jury, w skład którego wchodzić będą szefowie kuchni zarówno z Polski jak i zza granicy - minimum 5 sędziów degustacyjnych (w tym 3 zza granicy) i dwóch technicznych (w tym 1 zza granicy). Międzynarodowy, a co najważniejsze, stały skład Jury na cały okres trwania konkursu to zmiana, która ma zapewnić jeszcze większą transparentność w systemie oceniania. Jurorzy będą mieli pełen obraz umiejętności danego uczestnika, a to z pewnością pozwoli na jego jeszcze bardziej rzetelną ocenę. – objaśnia Agnieszka Glamowska, Dyrektor Projektu.

W tegorocznej edycji Kulinarnego Pucharu Polski finaliści muszą również nastawić się na przygotowanie nieco większej niż do tej pory porcji dania głównego, którego gramatura  powinna wynosić pomiędzy 210-250 g.

Przed nami jeszcze 5 konkursów nominowanych do Kulinarnego Pucharu Polski, a sam finał konkursu odbędzie się w dn. 2-3 października br. podczas Międzynarodowych Targów Gastronomii i Wyposażenia Hoteli POLAGRA GASTRO i INVEST HOTEL. Już dziś zapraszamy do kibicowania najlepszym w Polsce młodym adeptom sztuki kulinarnej.

Więcej informacji o konkursie:

www.kpp.mtp.pl

facebook.jpg

yt.png

Wstecz

Partnerzy MedialniChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact